« Back
CUSTOM FLEX PRO G5400 16GB/512GB
CUSTOM FLEX PRO G5400 16GB/512GB
- Price:
$1,402.99
- Availability:
- Mfr #: 8G8W1UP#ABA
- UNSPSC #: 43211509
- Item #: 301277914
- Add to Shopping List
Need Help?
Contact Zones Online support at 800.408.9663
Cache Memory
| Installed Size | L3 cache |
Miscellaneous
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
Networking
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Features | Wake on LAN (WoL) |
Dimensions & Weight
| Width | 13.3 in |
Audio Output
| Sound Output Mode | Stereo |
| Max Sampling Rate | 192 kHz |
| Compliant Standards | High Definition Audio |
Hard Drive
| Capacity | 1 x 512 GB |
Dimensions & Weight (Shipping)
| Shipping Weight | 16.01 lbs |
Monitor
| Monitor Type | None. |
Storage Controller
| Type | SATA/NVMe |
Environmental Parameters
| Min Operating Temperature | 50 °F |
| Max Operating Temperature | 104 °F |
| Humidity Range Operating | 20 - 85% (non-condensing) |
Input Device
| Type | Mouse, keyboard |
General
| Type | Point of sale terminal |
| Product Form Factor | Ultra small form factor |
| Built-in Devices | Speaker |
| Embedded Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Localization | Language: English / region: United States |
Processor / Chipset
| CPU | Intel |
| CPU Qty | 1 |
| Max CPU Qty | 1 |
| CPU Upgradability | Upgradable |
| Chipset Type | Intel Q370 |
Power
| Device Type | Power supply |
| Voltage Required | (50/60 Hz) |
| Power Provided | 250 Watt |
| Power Factor Correction | Yes (active) |
RAM
| Installed Size | 16 GB / 64 GB (max) |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Rated Memory Speed | 2666 MHz |
| Form Factor | DIMM 288-pin |
| Slots | 4 (total) |
Optical Storage
| Type | No optical drive |

