« Back
VIVE Tracker 30
VIVE Tracker 30
- Price:
$174.99
- Availability:
- Mfr #: 99HASS001-00
- UNSPSC #: 32101514
- Item #: 302391082
- Add to Shopping List
Need Help?
Contact Zones Online support at 800.408.9663
Compatibility Information
| Designed For | HTC VIVE Base Station, SteamVR Base Station 2.0 |
Battery
| Rechargeable Battery | Rechargeable |
| Run Time (Up To) | 7.5 hour(s) |
General
| Product Type | VR object tracker |
| Intended For | Virtual reality headset |
| Package Content | USB-C cable, VR object tracker, dongle, dongle cradle (USB-C) |
| Width | 2.8 in |
| Depth | 3.1 in |
| Height | 1.7 in |
| Weight | 2.65 oz |

