« Back
VIVE Ultimate Trckr 31 Kit
VIVE Ultimate Trckr 31 Kit
- Price:
$849.99
- Availability:
- Mfr #: 99HAUB000-00
- UNSPSC #: 32101514
- Item #: 302391087
- Add to Shopping List
Need Help?
Contact Zones Online support at 800.408.9663
Connections
| Connections | USB - 24 pin USB-C |
Battery
| Rechargeable Battery | Rechargeable |
| Run Time (Up To) | 7 hour(s) |
General
| Product Type | VR object tracker |
| Intended For | Virtual reality headset |
| Package Content | 3 VR object trackers, wireless dongle |
| Width | 3 in |
| Depth | 2.3 in |
| Height | 1.1 in |
| Weight | 3.32 oz |

