« Back
GRAPHIC BO RTX 4000 ADA CTLR20GB GRAPHICS
GRAPHIC BO RTX 4000 ADA CTLR20GB GRAPHICS
- Price:
$2,308.99
- Availability:
- Mfr #: 4X61P39479
- UNSPSC #: 43201401
- Item #: 011573488
- Add to Shopping List
Need Help?
Contact Zones Online support at 800.408.9663
Miscellaneous
| Power Consumption Operational | 130 Watt |
| Compliant Standards | BSMI, FCC, ICES, DOC, VCCI, KCC, RCM EMC, CB |
| Width | 1 in |
| Depth | 9.6 in |
| Height | 4.3 in |
| Weight | 34.35 oz |
| Shipping Width | 19.1 in |
| Shipping Depth | 8.7 in |
| Shipping Height | 3.5 in |
| Shipping Weight | 2.92 lbs |
Memory
| Size | 20 GB |
| Technology | GDDR6 SDRAM |
| Bandwidth | 360 GBps |
Manufacturer Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
Environmental Parameters
| Max Operating Temperature | 195.8 °F |
| Humidity Range Operating | 5 - 95% |
General
| Device Type | Graphics card |
| Bus Type | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics Engine | NVIDIA RTX 4000 Ada |
| Max Resolution | 7680 x 4320 at 120 Hz |
| Max Monitors Supported | 4 |
| Interfaces Details | 4 x DisplayPort |
| Features | NVIDIA Ada Lovelace GPU technology |

